Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Wielkie roboty opanowały scenę CKiS
Nasz Tczew

Wielkie roboty opanowały scenę CKiS

W miniony weekend mieszkańcy Tczewa na pokładzie promu kosmicznego dotarli na zupełnie inną planetę zamieszkałą przez dwuipółmetrowe roboty. Stalowi giganci pomogli podróżnikom w pokonaniu kosmicznego pirata. To nie opis filmu science fiction, a interaktywnego spektaklu „Robotrons”, który odbył się w Centrum Kultury i Sztuki.

W niedzielę sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki zamieniła się w prom kosmiczny dowodzony przez kapitan Alkionę. Pasażerowie promu, czyli widzowie CKiS, omyłkowo wylądowali na planecie zamieszkanej przez Robotronsy. Z ich pomocą Alkiona musiała stoczyć walkę z bezwzględnym, kosmicznym piratem Crashem, który chciał zagrozić galaktyce. Trwający godzinę spektakl to pomysł ukraińskiego twórcy. O szczegółach mówi krakowska aktorka, która wcieliła się w rolę kapitan Alkiony.

Fabuła spektaklu Robotrons przeniosła widzów do roku 2057. Aby pokonać Crasha, kapitan Alkiona musiała sprzymierzyć się ze stalowymi gigantami, które na pierwszy rzut oka wyglądały bardzo groźnie. Spektaklowi towarzyszyły piosenki, projekcje wideo, pokaz laserowy i świetlny, a także interaktywne dekoracje.

Twórca spektaklu inspirował się popularnymi zabawkami, czyli Transformersami, o których powstały m.in. filmy. W trakcie przedstawienia dzieci mogły korzystać z aplikacji na smartfonie i interaktywnie uczestniczyć w prezentowanej historii. Na końcu show na najmłodszych czekała niespodzianka.