Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Wójtowie i burmistrzowie przedłużyli swoje kadencje
Nasz Tczew

Wójtowie i burmistrzowie przedłużyli swoje kadencje

Krzysztof Augustyniak ponownie będzie wójtem Gminy Tczew – włodarz wygrał wybory samorządowe już w pierwszej turze. Podobna sytuacja miała miejsce w gminach Pelplin, Gniew, Subkowy i Morzeszczyn, gdzie dotychczasowi wójtowie i burmistrzowie zwyciężyli w pierwszej turze.

W Tczewie dopiero druga tura wyborów wyłoni nazwisko prezydenta miasta na kolejne pięć lat. W przypadku wszystkich gmin wchodzących w skład powiatu tczewskiego, nazwiska włodarzy poznaliśmy już w pierwszej turze. W gminie Tczew wójtem po raz drugi będzie Krzysztof Augustyniak, który zdobył 52% głosów. Pokonał trzech konkurentów, czyli Krystiana Taflińskiego, Łukasza Kowalskiego i Romana Burczyka. Ugrupowanie wójta Augustyniaka w nowej Radzie Gminy Tczew będzie miało większość. Spytaliśmy wójta o jego priorytety na najbliższe 5 lat.

Krzysztof Augustyniak – 52%
Krystian Tafliński – 23%
Łukasz Kowalski – 18%
Roman Burczyk – 7%

W przypadku Pelplina po raz kolejny burmistrzem będzie Mirosław Chyła z Kociewskiej Inicjatywy Samorządowej, który zdobył 55% głosów wyborców. W ten sposób już w pierwszej turze pokonał Konrada Leczkowskiego i Marcina Rulewskiego.

Mirosław Chyła – 55%
Konrad Leczkowski – 24%
Marcin Rulewski – 21%

W Gniewie na stanowisku burmistrza pozostanie Maciej Czarnecki, który pokonał Rafała Kamińskiego. Urzędujący włodarz zdobył poparcie na poziomie 52 procent.

Maciej Czarnecki – 52%
Rafał Kamiński – 48%

W gminie Morzeszczyn tym razem wójt Piotr Laniecki miał konkurenta. Był nim Maciej Boldt, który przegrał z wójtem stosunkiem głosów 37:63 procent.

Piotr Laniecki – 63%
Maciej Boldt – 37%

Najbardziej wyrównana walka miała miejsce w gminie Subkowy, gdzie obecny wójt Mirosław Murzydło z komitetu Ruch Odnowy zmierzył się z Rafałem Cichockim. Urzędujący włodarz miał zaledwie o 26 głosów więcej od konkurenta, w efekcie czego zachował swoje stanowisko.

Mirosław Murzydło – 51%
Rafał Cichocki – 49%

Nowa kadencja samorządowa rozpocznie się 1 maja. W niedzielę 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów na prezydenta Tczewa. W dogrywce Łukasz Brządkowski z Samorządu OdNowa zmierzy się z Mirosławem Pobłockim z Porozumienia na Plus.