Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Wybory samorządowe na początku kwietnia
Nasz Tczew

Wybory samorządowe na początku kwietnia

Premier Donald Tusk zapowiedział, że wybory samorządowe odbędą się w pierwszą niedzielę kwietnia. Zarówno prezydent Tczewa jak i starosta tczewski zapowiadają, że będą ponownie kandydować.

Tegoroczne wybory samorządowe odbędą się tydzień po Wielkanocy, dokładnie 7 kwietnia. Ewentualna druga tura w przypadku wyboru prezydenta miasta, burmistrza lub wójta odbędzie się dwa tygodnie później, czyli 21 kwietnia. O szczegółach mówi sekretarz miasta, który odpowiada za organizację wyborów.

Mieszkańcy Tczewa tradycyjnie wybiorą m.in. 23 radnych miejskich. W tym roku nastąpią drobne zmiany w przebiegu jednego z okręgów wyborczych.

W programie „Pytania do Prezydenta” spytaliśmy Mirosława Pobłockiego, czy będzie kandydował po raz czwarty. Jeśli wygrałby wybory, byłby prezydentem po raz ostatni, ponieważ poprzedni rząd 6 lat temu wprowadził dwukadencyjność prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. Z kolei starosta Mirosław Augustyn, który w 2018 roku kandydował z niepowodzeniem do Rady Miejskiej w Tczewie, tym razem planuje wystartować w wyborach do Rady Powiatu Tczewskiego.