Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

biuro Sroka
Nasz Tczew

Posłanka z Trzeciej Drogi otworzyła w Tczewie biuro

Posłanka z Pomorza – Magdalena Sroka – otworzyła w Tczewie swoje biuro. W wyborach startowała z listy Trzeciej Drogi z rekomendacji Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ma być przewodniczącą komisji badającej aferę Pegasusa.

Biuro posłanki mieści się w Tczewie przy ulicy Kopernika 1C. Współdzieli je z posłem Markiem Biernackim i senatorem Janem Filipem Libickim. Na uroczystym otwarciu pojawili się posłowie, przedstawiciele władz samorządowych, działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Magdalena Sroka najpierw pracowała w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, gdzie doszła do stopnia nadkomisarza. Startując w wyborach parlamentarnych dziewiątej kadencji w 2019 roku została wybrana posłanką reprezentującą partię Jarosława Gowina – Porozumienie. W 2023 roku wstąpiła do Polskiego Stronnictwa Ludowego. W ostatnich wyborach kandydowała w okręgu gdańskim obejmującym także Tczew z ramienia koalicji Trzecia Droga.

W Sejmie obecnej obecnej dziesiątej kadencji Magdalena Sroka została wiceprzewodniczącą Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz członkinią Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.
Ponadto ma zostać przewodniczącą komisji śledczej badającej aferę Pegasusa.