Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

ławeczka Landowskiego
Nasz Tczew

Wystartował XIII Festiwal Twórczości Kociewskiej

Przy ławeczce z rzeźbą Romana Landowskiego Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej zorganizowało spotkanie promujące tegoroczną, trzynastą, edycję Festiwalu Twórczości Kociewskiej. Były występy nawiązujące do kociewskiej kultury, prezentacja programu tegorocznej edycji festiwalu oraz słodki poczęstunek.

W organizację Festiwalu Twórczości Kociewskiej imienia Romana Landowskiego włączyły się stowarzyszenia i placówki z trzech powiatów – tczewskiego, starogardzkiego i świeckiego. To impreza wielowątkowa składająca się z konkursów głównie dla dzieci i młodzieży. Konkursów w wielu kategoriach wiekowych związanych z literaturą twórców pochodzących z Kociewia i nawiązujących treścią do naszej małej ojczyzny. Oprócz konkursów organizowane są imprezy towarzyszące, a 15 października festiwal zwieńczy gala finałowa.

Nieprzypadkowo festiwal twórczości kociewskiej zainaugurowano przy ławeczce z Romanem Landowskim – jest on patronem tej imprezy.
Pomysł na festiwal narodził się w naszym mieście, wyszedł z Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej, prezesem tego stowarzyszenia jest syn Romana Landowskiego – Janusz.

Organizatorzy spotkania zadbali o miłą atmosferę – były występy dzieci z przedszkola Jodełka i przedszkola nr 8 z Tczewa. Zaśpiewał również zespół Samborowe Dzieci z SP 10 w Tczewie. Nie zabrakło regionalnych słodkości przygotowanych przez młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego nauka. W takiej atmosferze radosnego kociewskiego święta można było zapoznać się ze szczegółowym programem festiwalu.