Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

ekopatrol dron
Nasz Tczew

Tczewski ekopatrol wykryje kopciuchy

Miasto Tczew otrzymało dofinansowanie na zakup drona do monitoringu jakości powietrza. W programie Pytania do Prezydenta Mirosław Pobłocki powiedział o utworzeniu ekopatrolu Straży Miejskiej, który zostanie wyposażony w elektryczny samochód i wspomnianego drona wykrywającego piece zanieczyszczające powietrze.

Patrol ekologiczny w Tczewie to pomysła władz miasta, które po pierwsze w ten sposób chcą dostosować się do ustawy o elektromobilności. Wymaga ona od samorządów między innymi posiadanie w swojej flocie pojazdów zeroemisyjnych, na przykład z napędem elektrycznym czy wodorowym. Dodatkowo auto elektryczne tczewskiej straży miejskiej ma być wyposażone w specjalistycznego drona i stąd nazwa ekopatrol.

Na zakup drona miasto Tczew pozyskało dofinansowaniew wysokości 20 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Latające laboratorium mierzyć będzie kluczowe parametry jakości powietrza na terenie miasta. W pakiecie z zakupem drona jest opłata za specjalistyczne przeszkolenie i uzyskanie odpowiednich uprawnień z Urzędu Lotnictwa Cywilnego dla strażników miejskich.