Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Remont ul. Kwiatowej musi poczekać
Nasz Tczew

Remont ul. Kwiatowej musi poczekać

Na prośbę widza sprawdzamy, kiedy Urząd Miejski wyremontuje bardzo zniszczoną i przede wszystkim dziurawą ulicę Kwiatową, z której codziennie korzysta wielu przedsiębiorców oraz klientów. Wiceprezydent nie ma dla mieszkańców dobrych wiadomości. Włodarz odpowiada, że obecnie miasto musi zrealizować inne, dużo ważniejsze inwestycje.

Ulica Kwiatowa to droga przebiegająca przez teren dawnego Malinowa. Jest ona jednocześnie łącznikiem pomiędzy ul. Malinowską i Gdańską. Z tego objazdu korzystają np. kierowcy, którzy nie chcą stać w długich korkach tworzących się na Malinowskiej. Przede wszystkim jest to jednak ulica dojazdowa do wielu przedsiębiorstw oraz sklepów. Codziennie z ul. Kwiatowej korzystają setki klientów. Jeden z naszych widzów pyta, kiedy ta ulica zostanie gruntowanie przebudowana, a nie jedynie doraźnie łatana. W programie „Pytania do Prezydenta” temat skomentował Adam Burczyk.

Wspomniane przez wiceprezydenta trzy bloki zostaną zbudowane przez Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przy ul. Sadowej. Inwestycja powinna zostać wykonana do końca listopada przyszłego roku. Z wypowiedzi Adama Burczyka wynika, że remont ul. Kwiatowej będzie miał sens dopiero po zakończeniu budowy tych bloków. Dodajmy, że w bardzo dalekich planach jest wydłużenie biegnącej przy węźle transportowym ul. Dworcowej, w taki sposób, aby biegła ona dalej za cmentarzem i łączyła się z obecną ul. Sadową i Kwiatową. Dzięki temu w przyszłości tczewianie mogliby dojechać bezpośrednio spod dworca PKP aż do ulicy Malinowskiej, po drodze przejeżdżając obok nowego osiedla TTBS. Przypomnijmy archiwalną wypowiedź prezydenta sprzed 5 lat.