Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Z Tczewa bezpośrednio pociągiem do Pragi
Nasz Tczew

Z Tczewa bezpośrednio pociągiem do Pragi

Dobra wiadomość dla mieszkańców Tczewa. Od grudnia będziemy mogli dojechać bezpośrednim pociągiem z naszego miasta aż do czeskiej Pragi, mając do dyspozycji aż cztery pary połączeń dziennie. Czas podróży wyniesie około ośmiu godzin.

Obecnie z Tczewa można dojechać bezpośrednim pociągiem na przykład do Berlina czy Wiednia, a od grudnia pojawi się połączenie Baltic Express ze stolicą Czech, czyli Pragą. To efekt współpracy polskiej spółki PKP Intercity i czeskiego przewoźnika České dráhy. W nowym rozkładzie jazdy, który zacznie obowiązywać od grudnia, pojawią się cztery nowe połączenia do Czech. Pociągi będą zatrzymywać się nie tylko w największych polskich miastach, czyli w Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu czy Wrocławiu, ale także m.in. w Tczewie, Inowrocławiu, Gnieźnie, Lesznie i Kłodzku. Po stronie czeskiej będziemy mogli wysiąść i wsiąść m.in. w Pardubicach.

Połączenia będą realizowane w godzinach porannych, popołudniowych oraz nocą. Dokładne godziny odjazdów zostaną podane do wiadomości jesienią, po oficjalnym opublikowaniu nowego rozkładu jazdy, jednak nieoficjalnie mówi się o następujących godzinach. Z Pragi pociągi miałyby wyjeżdżać około godziny 7, 11, 15 i 19 – przy czym ten ostatni byłby pociągiem nocnym. Z kolei z Gdyni około północy miałby wyjeżdżać pociąg nocny, a kolejne o 4, 8 rano i 12. Czas podroży z Gdyni do Pragi wyniesie około 9 godzin, z Tczewa 30 minut krócej. O szczegółach mówi przedstawicielka biura prasowego PKP Intercity.

Prezes PKP Intercity Janusz Malinowski cieszy się, że z inicjatywy polskiej spółki powstają nowe połączenia. Dodaje, że nad projektem pracują wspólnie zespoły obu przewoźników. Biorąc pod uwagę znaczenie obsługiwanych miast oraz częstotliwość kursowania pociągów, jego zdaniem będzie to bardzo dobra oferta dla pasażerów obu krajów Unii Europejskiej.