Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

wodny plac przetarg
Nasz Tczew

Wodny plac zabaw za trzy miliony

Ponad 2 miliony 940 tysięcy złotych – to najniższa oferta na budowę wodnego placu zabaw, jaki ma stanąć na niecce czyżykowskiej. W budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 100 tysięcy złotych mniej.

Na budowę wodnego placu zabaw tczewski samorząd otrzyma dwa i pół miliona dofinansowania w ramach PGR-owskiej ścieżki programu Polski Ład. Wybór padł na nieckę czyżykowską, gdzie etapami miasto inwestuje od kilku lat w infrastrukturę rekreacyjną. Są tu między innymi pumptracki dla rowerów typu bmx i hulajnóg, a w planie jest jeszcze tor rolkarski.

Pod nazwą wodny plac zabaw kryje się kompleks o nawierzchni z miękkiego tworzywa z kilkunastoma urządzeniami. Obieg wody wymaga zaplecza technicznego.
Obiekt ma być ogrodzony, a na jego terenie znajdą się toalety, przebieralnia, miejsca dla opiekunów dzieci. Wodny plac zabaw ma być ogólnodostępny. Blisko pół roku zajęło przygotowanie projektu zadania. Na początku czerwca ogłoszono przetarg. Niedawno poznaliśmy oferty – mówi o nich wiceprezydent Tczewa do spraw gospodarczych Andrzej Gockowski.