Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Przedszkole nr 8 wciąż jest zamknięte
Nasz Tczew

Zerówki i przedszkole nr 8 są zamknięte


Oddziały „zerowe” w samorządowych szkołach podstawowych oraz Publiczne Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi będą zamknięte do 7 czerwca. Tymczasem większość spośród dwudziestu kilku tczewskich przedszkoli ponownie uruchomiło swoje placówki. Dlaczego przedszkole nr 8 jest nadal nieczynne – o odpowiedź udaliśmy się do wiceprezydenta Tczewa oraz dyrektor przedszkola.


Rząd co pewien czas odwołuje obostrzenia związane z koronawirusem. Dzięki temu większość niepublicznych przedszkoli i żłobków w Tczewie szóstego maja wznowiła działalność a kolejne zamierzają to uczynić w najbliższych dniach. Placówki, które zdecydowały się na ponowne uruchomienie muszą pracować w ścisłym reżimie sanitarnym. Adama Urbana, wiceprezydenta Tczewa zapytaliśmy dlaczego jedyne Publiczne Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi jest nadal nieczynne?


Jeśli otwarcie placówek zależeć nadal będzie od organów założycielskich to – jak dodał wiceprezydent – uruchomienie zerówek i przedszkolnej ósemki towarzyszyć będą rygory.

Z kolei Jolanta Jank, dyrektor ósemki podkreśliła, że jeżeli przedszkole zostanie otwarte to nie wszystkie dzieci zostaną przyjęte.