Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Kto powinien posprzątać Kanał Młyński?

Na odcinku Kanału Młyńskiego wzdłuż osiedla Suchostrzygi zalega wiele śmieci. Sprawdziliśmy, kto odpowiada za ich uprzątnięcie.

Nasz widz powiadomił nas o zalegających śmieciach w Kanale Młyńskim na wysokości osiedla Suchostrzygi. Wybraliśmy się we wskazane miejsce z kamerą i zarejestrowaliśmy wrzucone do wody nie tylko plastikowe butelki, ale także np. stary telewizor. Spytaliśmy tczewski ratusz, kto odpowiada za uporządkowanie tego fragmentu Kanału Młyńskiego.

Dla porównania sprawdziliśmy, jak wygląda odcinek Kanału Młyńskiego, za który odpowiada ratusz. Na wysokości osiedla Zatorze nie ma zalegających trzcin czy też śmieci. Sprawdzamy, kiedy mieszkańcy Suchostrzyg mogą spodziewać się podobnego widoku przy swoim osiedlu.

Na Pomorzu Wodom Polskim podlegają cieki o długości 9 tysięcy kilometrów. W związku z tym porządkowanie Kanału Młyńskiego przy Suchostrzygach odbywa się tylko dwa razy do roku. Systematyczne usuwanie śmieci to jedna strona medalu, a druga jest związana z niechlujstwem mieszkańców Tczewa.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (11 grudnia 2018)

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy z kościoła w Miłobądzu (16 grudnia 2018, godz. 10.15)

 • 19:00 - Kolędujemy razem

  Coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Tczewie (2018)

 • 19:10 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:30 - Piknik Ekologiczny 2014

  Festyn dla mieszkańców Tczewa zorganizowany przez parafię Św. Franciszka z Asyżu z koncertem zespołu Brathanki (2014)

 • 20:15 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM