Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

ZWiK zmodernizował oczyszczalnię

W Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej kompostowni osadów ściekowych oraz zmodernizowanego ciągu technologicznego oczyszczalni. Inwestycja dofinansowana ze środków unijnych została zrealizowana w ciągu piętnastu miesięcy.

Po wieloletnich przygotowaniach Zakład Wodociągów i Kanalizacji w 2018 roku rozpoczął kolejną ważną – obok budowy oczyszczalni ścieków, największych powojennych inwestycji zakładu – ważny projekt pod nazwą: „Kompleksowe rozwiązanie gospodarki osadowej wraz z modernizacją części technologicznej i przebudową systemu doprowadzania ścieków do oczyszczalni ścieków w Tczewie”. 4 lipca – z udziałem zaproszonych gości, między innymi prezesów konsorcjum firm – wykonawców zadania oraz władz samorządowych – odbyło się uroczyste otwarcie nowej kompostowni osadów ściekowych oraz zmodernizowanego ciągu technologicznego oczyszczalni. Po krótkim omówieniu zakresu i efektów przeprowadzonej inwestycji Agnieszka Walter, kierownik jednostki realizującej projekt oprowadziła gości po zmodernizowanej oczyszczalni ścieków pokazując wyremontowane i wyposażone obiekty wchodzące w skład całego zadania inwestycyjnego.
Uroczyste przecięcie wstęgi nastąpiło na terenie nowo wybudowanej kompostowni stanowiącej główny trzon całego zadania. A uczynili to Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa, Mirosław Augustyn, starosta tczewski, Andrzej Grygo, prezes firmy Instal Warszawa, Maciej Ochman, prezes firmy Equipo oraz prezes ZwiK-u, Marcjusz Fornalik.
Prezesa ZWiK-u zapytaliśmy jak ważna dla zakładu była to inwestycja i jakie będzie miała ona znaczenie dla funkcjonowania oczyszczalni ścieków, która została uruchomiona w 1998 roku – 21 lat temu? Bardzo istotne. Dzięki tej modernizacji zakład nie tylko został wyposażony w nowe urządzenia i sprzęt, ale też zyska pod względem ekonomicznym – odpowiada prezes Marcjusz Fornalik.

Mikołaj Lisicki z firmy EQUIPO – przedstawiciel wykonawcy opowiedział czym się charakteryzuje nowo zbudowana kompostownia i na jakiej technologii się opiera.

Zadanie było współfinansowane z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Zrealizowano je za kwotę ponad 25 mln złotych z czego blisko 13 mln to dofinansowanie unijne.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1775), Informator epidemiczny, Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 25 maja 2020)

 • 07:55 – Magicznie i filmowo

  Z naszego archwium. Koncert Orkiestry Kameralnej Progress i akordeonisty Pawła Nowaka na dziedzińcu Fabryki Sztuk (sierpień 2014)

 • 09:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1775), Informator epidemiczny, Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:40 – Sesja Rady Powiatu

  PREMIERA! Pełna relacja z obrad rady powiatu, jakie odbyły się 26 maja 2020 r.

 • 12:00 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  PREMIERA! Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:50 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 25 maja 2020)

 • 18:10 – Magazyn Abonenta TVK Telkab

  Informacje Telewizji Kablowej Telkab o nowościach i zmianach ważnych dla abonentów oraz ciekawostkach dostępnych w sieci TVK (maj 2020)

 • 18:20 – Festiwal Zdarzenia 2005

  Z naszego archiwum. Parada Międzynarodowego Festiwalu Działań Teatralnych Zdarzenia Tczew-Europa z 2005 roku

 • 19:00 – Śpiewamy i Tańczymy 2006

  Z naszego archiwum. Program muzyczno-taneczny w wykonaniu dzieci w Tczewskim Centrum Kultury

 • 20:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 20:45 – Magazyn Abonenta TVK Telkab

  Informacje Telewizji Kablowej Telkab o nowościach i zmianach ważnych dla abonentów oraz ciekawostkach dostępnych w sieci TVK (maj 2020)

 • 20:55 – Biała Flaga

  Koncert w 14 rocznicę śmierci Grzegorza Ciechowskiego w Centrum Kultury i Sztuki (22 grudnia 2015). Utwory Ciechowskiego w klasycznych aranżacjach Hanny Raniszewskiej (fortepian) i Dobrawy Czocher (wiolonczela)

 • 22:05 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM