Drużyna Arkadii Tczew jako jedyna z naszego miasta osiągnęła sukces w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju, czyli ekstraklasie. Zawodnicy Arkadii mogą też pochwalić się medalowymi osiągnięciami na indywidualnych Mistrzostwach Polski, a Kamil Sząszor jako junior zdobył medale Mistrzostw Świata i Europy. Podczas jubileuszowej gali podsumowano 15 lat działalności klubu założonego przez Arkadiusza Sząszora.
W jubileuszowej gali 15-lecia klubu Arkadia Tczew, jaka odbyła się niedawno w Gościńcu nad Wisłą, wzięło udział ponad 60 gości. Wśród zaproszonych byli przedstawiciele Polskiego Związku Bilardowego, miasta Tczew, zaprzyjaźnionych klubów i stowarzyszeń, także sponsorów oraz byli i obecni zawodnicy klubu.
Podczas gali podkreślano pracę i zasługi wielu osób, począwszy od prezesa klubu Arkadiusza Sząszora, poprzez najbardziej utytułowanych zawodników, aż po przyjaciół klubu. Każdego z nich uhonorowano upominkiem.
Nie zabrakło życzeń dla jubilata, podziękowań i prezentów, które odbierał prezes klubu Arkadiusz Sząszor. Władze Tczewa reprezentował podczas gali przewodniczący rady miejskiej, były wieloletni wiceprezydent naszego miasta do spraw społecznych, w tym sportowych Zenon Drewa.
Podczas jubileuszowej gali nie zabrakło przerywników rozrywkowych. Zadziwił gości swoim występem iluzjonista kajetan Bielecki, brawami nagrodzono młodego utalentowanego wokalistę Konrada Repińskiego. Pokazano trzyczęściową prezentację o historii klubu, dokonaniach drużyn i zawodników, imprezach organizowanych przez Arkadię i tych wyjazdowych. Wręczano nagrody specjalne.
Drużyną 15-lecia, co nie było zaskoczeniem, uznano brązowych medalistów bilardowej ekstraklasy z 2020 roku czyli Mateusza i Kamila Sząszorów, Kacpra Konkela i Michała Stojałowskiego.
Zawodnikiem 15-lecia uznano Kamila Sząszora. To medalista mistrzostw świata i Europy juniorów, wielokrotny medalista juniorskich mistrzostw Polski, lider pierwszego zespołu Arkadii. Zaczynał grać w bilard jako 7-latek ledwo sięgający do stołu. Obecnie ma 22 lata. Podkreśla, że w tej dyscyplinie ważna jest cierpliwość, a sukcesy klubu wynikają z nieustannej pracy u podstaw z rzeszą coraz to nowych osób.