Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

dron zima
Nasz Tczew

Blisko czterysta interwencji w zimowych miesiącach

Ekopatrol Straży Miejskiej w Tczewie funkcjonuje od maja ubiegłego roku. Tworzący go funkcjonariusze przemieszczają się po mieście elektrycznym samochodem i do dyspozycji mają specjalistyczny dron, który oprócz filmowania dokonuje pomiarów jakości powietrza.

Patrol ekologiczny w Tczewie to pomysła władz miasta, które żeby wypełnić założenia ustawy o elektromobilności zakupiły samochód elektryczny dla Straży Miejskiej. Ważnym elementem ekopatrolu jest specjalistyczny dron.
Urządzenie jest w stanie przeprowadzić badanie dymu pod kątem emisji szkodliwych pyłów i związków chemicznych. Na tej podstawie można stwierdzić, czy w piecach spalane są odpady.

Dron może być także wykorzystywany na przykład podczas kontroli stanu sanitarno-porządkowego na terenie tczewskich ogródków działkowych. Blisko półroczne działanie patrolu podsumowała na konferencji w Urzędzie Miejskim komendantka Straży Miejskiej w Tczewie Monika Fabich. Powiedziała, że dron intensywnie był wykorzystywany zwłaszcza w okresie ostatnich zimowych miesięcy. Zapytaliśmy też w jaki sposób mieszkaniec może zgłosić zauważone szkodliwe i niezgodne z prawem działanie, które mógłby udowodnić ekopatrol z dronem.