Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Budowa basenu przy SP12 już w przyszłym roku
Nasz Tczew

Budowa basenu przy SP12 już w przyszłym roku

Tczewska firma rozpoczęła projektowanie nowego basenu, który stanie tuż przy Szkole Podstawowej nr 12 na Suchostrzygach. Władze miasta mają nadzieję, że budowa pływalni rozpocznie się już w przyszłym roku. Dyrekcja dwunastki cieszy się z tego, że szkoła zyska nowy obiekt sportowy.

Przypomnijmy, że miasta obecnie nie stać na wybudowanie aquaparku przy Kanonce za 25 mln zł z Polskiego Ładu, ponieważ ta kwota w dobie inflacji okazała się niewystarczająca na tak dużą inwestycję. Aby pieniądze nie przepadły, władze miasta zdecydowały o wybudowaniu drugiego, mniejszego basenu. Mimo że stanie on na terenie należącym do Szkoły Podstawowej nr 12, w miejscu obecnego boiska, będzie on ogólnodostępny. Prace nad dokumentacją już się rozpoczęły. Na jej wykonanie projektant ma 225 dni, ale władze miasta liczą na to, że będzie ona gotowa jeszcze w tym roku. Koszt zadania wynosi niemal 300 tys. zł.

Spytaliśmy wiceprezydenta, czy basenem będzie zarządzała szkoła czy też Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie dwunastki dowiedzieli się o pomyśle władz miasta z mediów. Basen powstanie w miejscu obecnego boiska, na którym uczniowie podczas zajęć z wf-u grają w piłkę. Spytaliśmy dyrektor, czy wybudowanie pływalni nie odbierze uczniom tej możliwości.

Mimo że przy Kanonce tak szybko nie dojdzie do rozbudowy obecnego basenu, to miasto stara się pozyskać dodatkowe środki na generalny remont obiektu.