Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Coraz dłuższe kolejki do wymazów
Nasz Tczew

Coraz dłuższe kolejki do wymazów

Przed budynkiem Szpitali Tczewskich ustawiają się coraz dłuższe kolejki do wymazów na COVID-19. Obecnie placówka sprawdza obecność koronawirusa u rekordowej liczby 250 osób dziennie. Rekord padł również odnośnie dziennej liczby zakażeń w powiecie tczewskim, która wyniosła dokładnie 201.

Jeszcze miesiąc temu Szpitale Tczewskie wykonywały około 300 wymazów tygodniowo. Obecnie zapotrzebowanie znacznie się zwiększyło, co widać po kolejce oczekujących osób.

Na wymazy w Szpitalach Tczewskich zgłaszają się pacjenci z całego powiatu tczewskiego, a nawet z Kwidzyna czy spod Gdańska. Spytaliśmy, ile trwa wykonanie jednego wymazu. Prezes szpitala informuje, jaka jest obecnie sytuacja na oddziałach COVID-owych.

Od początku epidemii COVID-19 w powiecie tczewskim odnotowano ponad 15 tysięcy przypadków zakażeń oraz 361 zgonów. W ciągu ostatnich siedmiu dni sanepid odnotował 792 zachorowania oraz 3 zgony. W minioną środę padł dzienny rekord – sanepid wykrył w powiecie tczewskim aż 201 nowych zakażeń. Poprzedni rekord wynoszący 157 przypadków, odnotowano w listopadzie 2020 roku.