Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

parkingi na starówce
Nasz Tczew

Czy będą nowe parkingi na Starówce?

Są koncepcje dwóch dużych parkingów na Starym Mieście.

Władze Tczewa starają się poprawić dostępność Starego Miasta tworząc nowe miejsca parkingowe. Są już koncepcje budowy dwóch nowych dużych parkingów, ale realizacja musi być rozłożona w czasie, bowiem wysokie są koszty.

Istnieje koncepcja przygotowana dla urzędu miasta koncepcja zmiany organizacji ruchu na Starym Mieście. Zgodnie z jej założeniami można będzie przez starówkę przejechać w sposób bardziej płynny, a z drugiej strony samochody stojące mają być wyprowadzone z wąskich ulic i placów na obrzeża i parkingi. Najważniejsze będą dwie inwestycje – parking przy ulicy Ściegiennego obok Centrum kultury i Sztuki oraz duży parking obok urzędu miasta między ulicami Lecha i obrońców Westerplatte.

W ciągu dnia znalezienie miejsca na parkingu przy obr. Westerplatte graniczy z cudem. W dużym kłopocie są często również petenci czy pracownicy urzędu miejskiego. Przy ratuszu jest wolny plac po wyburzonym parterowym budynku.

Co z parkingiem przy ulicy Ściegiennego? Zarzucono pomysł budowy dwupoziomowego, ale koncepcja zakłada budowę placu dla blisko 90 aut z możliwością wjazdu od strony kard. Wyszyńskiego jak i ulicy Sambora.

Problem z parkingami i ich optymalnym wykorzystaniem leży również w mentalności tczewskich kierowców, w tym mieszkańców starówki i osób tu pracujących, którzy uważają, ze samochód musi być pozostawiony jak najbliżej, najlepiej kilka metrów od miejsca do którego przyjechali.