Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

karma zamiast fajerwerków
Nasz Tczew

Dar Prezydenta dla piesków i apel do mieszkańców

Tuż przed sylwestrem prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki przekazał tczewskiemu schronisku karmę dla zwierząt. Ten prezent od władz naszego miasta ma zwrócić uwagę na szkodę jaką wyrządzają zwierzętom fajerwerki. Dla wielu czworonogów huk wystrzałów wiążę się z olbrzymim strachem.To problem, przez który nie mogą normalnie funkcjonować.

Spotkanie w schronisku dla prezydenta Mirosława Pobłockiego to jeden z pierwszych kontaktów z mediami po ponad trzymiesięcznej przerwie w pracy spowodowanej problemami ze zdrowiem.

Karma dla zwierząt zamiast fajerwerków – taką akcję prezydent Pobłocki zorganizował po raz trzeci. W piątek 30 stycznia przywiózł do schroniska dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals w Tczewie ponad 100 kilogramów specjalistycznej karmy – dla piesków seniorów czy antyalergicznej lub dla psów ze schorzeniami przewlekłymi.

Katarzyna Sobczyk z OTOZ Animals w Tczewie podziękowała prezydentowi za dary. Uznała akcję za pożyteczną nie tylko ze względu na karmę, ale też w kontekście propagowania rezygnacji na rzecz zwierząt z używania fajerwerków.