Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Kandydaci Kociewskiej Inicjatywy Samorządowej
Nasz Tczew

Kandydaci Kociewskiej Inicjatywy Samorządowej

Kociewska Inicjatywa Samorządowa zaprezentowała swoich kandydatów na radnych do Rady Powiatu Tczewskiego. Podczas konferencji prasowej wsparcia kandydatom udzieliła pomorska posłanka Polskiego Stronnictwa Ludowego Magdalena Sroka.

W sobotnie popołudnie przed budynkiem tczewskiego starostwa odbyła się konferencja prasowa komitetu Kociewska Inicjatywa Samorządowa, w trakcie której zaprezentowano kandydatów na powiatowych radnych we wszystkich pięciu okręgach. Wśród nich są osoby pochodzące z różnych środowisk, zarówno doświadczeni samorządowcy, jak i osoby młode. O szczegółach opowiedzieli Krzysztof Pałkowski i Tadeusz Dzwonkowski – kandydaci na radnych powiatowych.

Kociewskiej Inicjatywie Samorządowej poparcia udzieliło Polskie Stronnictwo Ludowe. W sobotnim spotkaniu uczestniczył obecny wicestarosta tczewski i jednocześnie szef lokalnych struktur PSL Andrzej Flisik, a także pomorska posłanka Magdalena Sroka.

W przypadku Rady Powiatu Tczewskiego Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała kandydatów z trzech komitetów lokalnych i dwóch ogólnopolskich. Prócz Kociewskiej Inicjatywy Samorządowej jest to także Porozumienie na Plus i Stowarzyszenie Samorząd OdNowa. Swoich kandydatów na radnych powiatu tczewskiego proponują także ogólnopolskie partie – Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość.

Kociewska Inicjatywa Samorządowa nie zaproponowała kandydatów do Rady Miejskiej w Tczewie. Inaczej sytuacja wygląda w centralnej części powiatu tczewskiego, gdzie komitet zgłosił zarówno kandydatów do Rady Miejskiej w Pelplinie jak i kandydata na stanowisko burmistrza miasta i gminy Pelplin. W tym ostatnim przypadku jest to urzędujący burmistrz Mirosław Chyła. Jego kontrkandydatem będzie Konrad Leczkowski z Prawego Komitetu Rozwoju Lokalnego oraz Marcin Rulewski ze Świadomej Gminy Pelplin.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia, a ewentualna druga tura wyborów na prezydenta, burmistrza i wójta odbędzie się dwa tygodnie później, czyli 21 kwietnia.