Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Koalicja Obywatelska powalczy o mandaty radnych
Nasz Tczew

Koalicja Obywatelska powalczy o mandaty radnych

Młodzi Demokraci zachęcają do wzięcia udziału w wyborach samorządowych i do głosowania na kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miejskiej w Tczewie i Rady Powiatu. Podczas konferencji prasowej lokalnych działaczy poparło dwóch pomorskich parlamentarzystów: poseł Patryk Gabriel i senator Ryszard Świlski.

W niedzielę przed Urzędem Miejskim w Tczewie Młodzi Demokraci zorganizowali konferencję prasową z udziałem kandydatów na radnych miejskich i powiatowych Koalicji Obywatelskiej. Partia ta proponuje swoich przedstawicieli we wszystkich czterech miejskich okręgach oraz we wszystkich pięciu okręgach powiatowych. Wśród nich są zarówno osoby młode jak i doświadczeni samorządowcy. Prezes Oddziału Kociewskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oskar Ludwiczak kandyduje do Rady Miejskiej w Tczewie z ostatniego miejsca w okręgu nr 4. Podczas konferencji wyjaśnił, dlaczego według niego warto oddać głos na młodych ludzi.

W niedzielnym spotkaniu uczestniczyli także pomorscy parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej: senator Ryszard Świlski i poseł Patryk Gabriel.

W przypadku Rady Miejskiej w Tczewie Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała kandydatów z czterech komitetów lokalnych i dwóch ogólnopolskich partii. Prócz Koalicji Obywatelskiej jest to również Prawo i Sprawiedliwość. Jeśli chodzi o lokalne ugrupowania, to swoich kandydatów proponuje Porozumienie na Plus, Samorząd OdNowa, Komitet Obywatelski Jan Kulas 2024 oraz Wspólnie dla Tczewa.

Koalicja Obywatelska tym razem nie zaproponowała swojego kandydata na prezydenta Tczewa. Szef powiatowych struktur poinformował nas, że na posiedzeniu zarządu regionu zdecydowano o poparciu urzędującego prezydenta Mirosława Pobłockiego z Porozumienia na Plus. Jego kontrkandydatami są: Łukasz Brządkowski z Samorządu OdNowa oraz Iwona Ochocka z komitetu Wspólnie dla Tczewa.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia, a ewentualna druga tura wyborów prezydenckich dwa tygodnie później, czyli 21 kwietnia.