Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

trzy przetargi
Nasz Tczew

Kolejne remonty ulic w fatalnym stanie

Władze Tczewa korzystają z możliwości dofinansowań z programów rządowych. Oprócz przebudowy Królowej Marysieńki, będą to kolejne dwie inwestycje drogowe. Wymiana nawierzchni w ciągu ulicy Kwiatowej oraz przebudowa odcinka ulicy Pomorskiej wraz z budową drogi rowerowej.

W ostatnich dniach rozstrzygane są przetargi aż na trzy inwestycje drogowe w Tczewie. Wszystkie są dofinansowane z programów rządowych świadczonych w ramach Funduszu Rozwoju Dróg. Zadaniami zajmuje się Miejski Zarząd Dróg, będący w strukturze Zakładu Usług Komunalnych w Tczewie. O zakres inwestycji, terminy realizacji i koszty zapytaliśmy kierownika MZD Marcina Górnego.

Przypomnijmy, że przebudowę ulicy Królowej marysieńki realizować będzie za 2,5 miliona złotych firma z Kartuz.
W tym tygodniu poznaliśmy oferty na przebudowę odcinka ulicy Pomorskiej łączącej dworzec PKP z nowo wybudowanym wiaduktem, gdzie ma być zbudowana droga rowerowa.

Oferty w tym przetargu nie były korzystne dla zamawiającego. Szacowany koszt to 700 tysięcy złotych. Wpłynęły trzy, a najniższa oferta firmy Roka ze Starogardu Gdańskiego opiewała na 970 tysięcy złotych. Wiceprezydent Tczewa do spraw gospodarczych Adam Burczyk powiedział, że władze miasta zdecydują się na realizację za taką kwotę.

Początkowo władze Tczewa zamierzały wykonać w ramach jednego zadania dwa odcinki dróg rowerowych po obu stronach nowego wiaduktu przy dworcu PKP. Ostatecznie jednak wybrano inne rozwiązanie.

Miasto wyłoniło również wykonawcę na wymianę nawierzchni odcinka ulicy Kwiatowej. To droga wewnętrzna, ale bardzo uczęszczana, będąca połączeniem ulicy Malinowskiej i Gdańskiej. Obsługuje centrum handlowe i sporo firm. Część ulicy Kwiatowej jest w fatalnym stanie technicznym, jest tu bardzo dużo ubytków.

Oferty złożyły cztery firmy. Blisko 900 tysięcy za to zadanie było kwotą najkorzystniejszą dla zamawiającego i to firma z Rajków w gminie Pelplin została wybrana na wykonawcę. Zadanie będzie realizowane w okresie kilku tygodni jeszcze w tym roku.