Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Komitet Jana Kulasa powalczy o Radę Miejską
Nasz Tczew

Komitet Jana Kulasa powalczy o Radę Miejską

Komitet Obywatelski Jan Kulas 2024 zaprezentował swój program do Rady Miejskiej w Tczewie związany z nadchodzącymi wyborami samorządowymi. O szczegółach opowiedział lider ugrupowania, czyli były poseł i aktualny radny powiatowy Jan Kulas.

Tuż przed Wielkanocą przed Urzędem Miejskim Jan Kulas opowiedział o swoich kandydatach na radnych oraz o programie. Komitet Obywatelski Jan Kulas 2024 zarejestrował łącznie dziesięciu kandydatów do Rady Miejskiej w Tczewie w dwóch okręgach spośród czterech – konkretnie w okręgu nr 3, czyli nowomiejskim oraz nr 4, czyli suchostrzyckim. O szczegółach mówi lider ugrupowania, czyli były poseł na Sejm i radny powiatowy mijającej kadencji Jan Kulas, który jest jedynką listy w okręgu nr 4.

Komitet Obywatelski Jan Kulas 2024 nie zaproponował nazwisk do Rady Powiatu Tczewskiego. Lider ugrupowania chciał ubiegać się o urząd prezydenta Tczewa, jednak komisja wyborcza odrzuciła jego nazwisko z uwagi na zbyt małą liczbę zarejestrowanych kandydatów na radnych miejskich.

Przypomnijmy, że przypadku Tczewa Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała cztery lokalne ugrupowania. Prócz Komitetu Obywatelskiego Jan Kulas 2024 jest to także Porozumienie na Plus, Stowarzyszenie Samorząd OdNowa oraz Wspólnie dla Tczewa. Swoich kandydatów na radnych proponują także dwie ogólnopolskie partie – Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość. Przypomnijmy, że o fotel prezydenta Tczewa ubiega się Łukasz Brządkowski z Samorządu OdNowa, Iwona Ochocka z komitetu Wspólnie dla Tczewa oraz urzędujący prezydent Mirosław Pobłocki z Porozumienia na Plus.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia, a ewentualna druga tura wyborów prezydenckich dwa tygodnie później, czyli 21 kwietnia.