Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych został zamknięty
Nasz Tczew

Koronawirus zamknął PSZOK

Koronawirus wymusza specjalne procedury. W obliczu pandemii coraz więcej firm i instytucji decyduje się na pracę zdalną, a niektóre ograniczają zakres świadczonych usług. Zakład Utylizacji Odpadów Stałych zdecydował o zamknięciu do 27 marca Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul Rokickiej 5a.

Z każdym dniem przybywa instytucji, które przestają funkcjonować, bądź ograniczają swoją działalność z powodu zagrożenia koronawirusem. Ratusz podjął decyzję o zamknięciu od 16 do 27 marca punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przy ulicy Rokickiej 5 a. Oznacza to, że tczewianie nie mogą samodzielnie oddawać odpadów wielkogabarytowych takich jak: starych mebli, zużytych opon, lodówek, telewizorów i innych. Zamknięcie punktu odbioru odpadów nie ma wpływu na wywóz śmieci od mieszkańców z domów. Odpady komunalne są nadal przyjmowane od 23 gmin, które podpisały umowy z ZUOS-em.

W związku z rozpowszechnianiem się koronawirusa SARS-Co-2, który wywołuje chorobę COVID-19, większość pracowników administracyjni ZUOS-u przeszła na pracę zdalną.