Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Decka na fali
Nasz Tczew Sport

Koszykarze Decki pokonali Miasto Szkła

Po emocjonującym i zaciętym meczu Decka pokonała w Pelplinie Miasto Szkła Krosno 78:70. Było to trzecie zwycięstwo z rzędu w pierwszej lidze koszykarzy Marcina Radomskiego.

Mecz zespołów sąsiadujących ze sobą w tabeli miał wiele zwrotów akcji. Koszykarze obu drużyn grali z wielką determinacją. W pierwszej kwarcie oba zespoły grały nieskutecznie.
W drugiej wzrosła amplituda wydarzeń. Najpierw goście uzyskali dziesięciopunktową przewagę, ale zawodnicy Decki kilka minut przed przerwą przełamali rywali – odrobili straty i do szatni schodzili prowadząc jednym punktem.

W drugiej połowie temperatura na boisku i trybunie dla kibiców jeszcze wzrosła. Zespoły zgotowały kibicom świetne widowisko. O wygranej Decki zdecydowała znakomita gra w końcowych trzech minutach.W zwycięstwo wkład miał cały zespół, ale świetne spotkanie w ekipie gospodarzy rozegrali Mateusz Kaszowski (zdobywca 21 pkt) oraz Mateusz Kulis, który zdobył 16 pkt.
Po piątej wygranej w tym sezonie, a trzeciej z rzędu, drużyna z Pelplina awansowała na jedenaste miejsce w tabeli.