Zakończył się tegoroczny konkurs związany z „Usuwaniem wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miejskiej Tczew”. Kolejna edycja będzie kontynuowana w 2018 roku.
Są już pierwsze wyniki ekologicznych działań miasta. Z kilku tczewskich domów zdemontowano eternitowe dachy. Było to możliwe dzięki przystąpieniu gminy miejskiej do konkursu pod nazwą „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miejskiej Tczew”. A ten przebiegał w oparciu o konkurs ogłoszony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pod nazwą równie podobną: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego”.
Firma PRO-EKO SERWIS z Gostynina, wykonała prace polegające na:- demontażu, zabezpieczeniu, transporcie i unieszkodliwianiu pokryć dachowych zawierających azbest.
Koszt wykonania zadania to kwota sięgająca ośmiu i pół tysiąca złotych. Osoby, które planują pozbyć się azbestu będą mogły składać wnioski o dofinansowanie, gdyż miasto będzie w kolejnych latach program kontynuować aż do 2032 roku
Dziesiąta edycja konkursu organizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną w Tczewie w sali Centrum Kultury i Sztuki z udziałem uczniów dziesięciu pomorskich szkół muzycznych (14 lutego 2023)
Prezydent Tczewa do spraw społecznych - Joanna Grabowska - zachęca do wzięcia udziału w imprezach organizowanych w naszym mieście (odc. 14 - 16 lipca 2025)
Roztańczone skrzypce - koncert w Centrum Kultury i Sztuki z udziałem uczniów klas skrzypiec i ich nauczycieli z państwowych szkół muzycznych z województwa pomorskiego zorganizowany przez PSM 1 st. w Tczewie
Impreza estradowa z udziałem seniorów zorganizowana w Centrum Kultury i Sztuki przez tczewski oddział Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej (28 września 2022)