Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

sport kasa
Nasz Tczew

Miasto wspiera seniorski sport

W urzędzie miejskim odbyło się spotkanie, na którym przedstawiciele klubów podpisali umowę o dofinansowaniu z reprezentującym władze Tczewa wiceprezydentem do spraw społecznych Adamem Urbanem.

Zespół Pogoni Dekpolu Tczew w ubiegłym sezonie debiutował na najwyższym szczeblu rozgrywek – w ekstralidze. Drużyna trenera Mateusza Sroki osiągnęła cel, jaki planowała – zajęła dziewiąte miejsce i utrzymała się. Z meczu na mecz nabierała doświadczenia. W Tczewie oglądaliśmy ciekawe i emocjonujące widowiska na najwyższym krajowym poziomie. Na spotkaniu Pogoń reprezentowali prezes klubu Kazimierz Sroka oraz członek zarządu i skarbnik klubu Katarzyna Węsierska, która zapytaliśmy czy udało się sezon zakończyć sukcesem nie tylko pod kątem sportowym, ale też organizacyjnym.

Dwieście tysięcy złotych przekazane jako grant z miasta to dotacja na pierwszą rundę sezonu. Łącznie na cały sezon miasto przekaże na grę Pogoni w ekstralidze 400 tysięcy. Podobną kwotę otrzyma SPR Sambor Tczew prowadzący drużynę na szczeblu centralnym w pierwszej lidze. Na spotkaniu umowę z wiceprezydentem Urbanem podpisywali wiceprezes Jakub Tomczak i prezes klubu Michał Kaczyński.