Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

boks 2021
Nasz Tczew

Międzynarodowo na turnieju Kruży 2021

MKS Wisła Tczew był organizatorem dwudziestej szóstej edycji Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego imienia Józefa Kruży. W hotelu Gościniec nad Wisłą rywalizowało blisko czterdziestu, głównie młodych pięściarzy ze Szwecji, Niemiec, Czech i Polski.

Turniej imienia znakomitego zawodnika i trenera kilku pokoleń tczewskich bokserów józefa Kruży ma swoja bogata już historię. Przez 25 lat zmieniała się też jego formuła. Kiedyś impreza była organizowana na scenie amfiteatru w parku miejskim, potem na obiektach Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji czy w hali powiatowego Centrum Sportu przy II LO, a ostatnie edycje w hotelu Gościniec nad Wisłą w Knybawie. Święto boksu organizowane przez działaczy i trenerów sekcji bokserskiej Wisły Tczew ma obecnie charakter międzynarodowy, bo udało się sprowadzić kluby ze Szwecji, Czech i Niemiec. Do tego sporo było przedstawicieli klubów z wielu polskich miast – Łodzi, Trójmiasta, Koszalina, Torunia, Lidzbarka Warmińskiego, Braniewa, Bytowa, Kętrzyna i Wałcza.


Na 20 walk turnieju głównego pięć były to starcia w kategorii kobiet. Z zawodniczek Wisły zaprezentowały się juniorka Michalina Firyn i seniorka Patrycja Borkowska. Ważny dla młodych zawodników Wisły był sam fakt, że występują przed własna publicznością. Mimo kontuzji ciężki pojedynek z wymagającym rywalem stoczył brązowy medalista Polski w kategorii młodzik Maciej Szwindowski

Zawiedziony brakiem przeciwnika w swojej kategorii wagowej i wiekowej był inny młodzik Wisły Filip Karpiński. Zapytaliśmy go i jego trenera zatem o niedawny występ na Mistrzostwach Polski w Jedwabnem.

W doborowej międzynarodowej stawce zaprezentowali sie jeszcze inni przedstawiciele Wisły – juniorzy Jakub Fidali, Łukasz Di Giusto. W serii walk turnieju głównego odbyło się 5 walk seniorskich, 8 juniorskich, pięć w kategorii kadet i 2 w kategorii młodzik.
Podczas turnieju wiele walk było wyrównanych. Kilku zawodników pokazało bardzo wysokie umiejętności. W ringu i poza nim panowała przyjazna atmosfera. Turniejowe zmagania obserwowali zasłużeni działacze sportowi, byli zawodnicy i przedstawiciele samorządowych władz.