Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Pierwszy tczewski turniej Mölkky
Nasz Tczew

Pierwszy tczewski turniej Mölkky

W miniony weekend przy II Liceum Ogólnokształcącym odbył się turniej gry potocznie nazywanej fińskimi kręglami, czyli Mölkky. W wydarzeniu wzięli udział zarówno gracze początkujący jak i zaawansowani. W turnieju zwyciężyła drużyna ze Sztumu.

Zakończył się miesiąc z Mölkky, który był organizowany przez tczewską drużynę ZaGRYFka. Przez cały wrzesień gracze zachęcali do zabawy z fińskimi kręglami w ramach wielu wydarzeń. Finałowe spotkanie odbyło się w sobotę na boisku II LO w Tczewie. Miesiąc z Mölkky został dofinansowany w ramach Funduszu Nowy Akumulator Społeczny ze środków Powiatu Tczewskiego i Fundacji Pokolenia.

W sobotnim turnieju do ćwierćfinału weszło czterech zawodników ze Sztumu i czterech z Tczewa. Gracze z ZaGRYFki przegrali swoje mecze półfinałowe z graczami ze Sztumu. Turniej zakończył się sztumskim finałem, w którym 3:2 zwyciężył Arkadiusz Hoppe-Gołębiewski z Pawłem Golczewskim. Równie zacięty mecz o trzecie miejsce stoczyli ze sobą tczewianie Damian Szostak i Rafał Ściepuro – z wynikiem również 3:2. Jednym z zawodników zwycięskiej drużyny Format Sztum jest Arkadiusz Piróg, najlepszy gracz tegorocznego Grand Prix Polski.