Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Nowa Lewica wkracza do Tczewa
Nasz Tczew

Nowa Lewica wkracza do Tczewa

W Tczewie otwarto kolejne biuro poselskie, tym razem należące do posłanki Nowej Lewicy, Beaty Maciejewskiej. Dyrektorem biura została lokalna działaczka Iwona Ochocka, która stanęła na czele nowo powołanych tczewskich struktur Lewicy.

Nowa Lewica otworzyła filię biura poselskiego Beaty Maciejewskiej w Tczewie przy ulicy Kopernika, które będzie czynne w poniedziałki w godzinach popołudniowych. Podczas uroczystego otwarcia pojawili się goście, w tym starosta tczewski Mirosław Augustyn. Samorządowiec przekazał posłance list gratulacyjny i podkreślił, że współpracuje z każdym niezależnie od opcji politycznej.

Dyrektorką filii biura poselskiego została Iwona Ochocka, tczewska działaczka i liderka strajku kobiet. Ochocka została również przewodniczącą nowo powołanego tczewskiego koła Nowej Lewicy. Niektórzy internauci zarzucili Iwonie Ochockiej, że wspiera strajk kobiet po to, by wejść w ten sposób do polityki. Działaczka odpiera ten zarzut i przypomina, że już kilka lat przed strajkami kandydowała w wyborach.

Skarbniczką tczewskiego koła Nowej Lewicy została Henryka Szatkowska, aktywistka na rzecz praw kobiet oraz członkini Zarządu Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Przypomnijmy, że w Tczewie poza biurem posłanki Lewicy znajdują się także dwa inne biura: przy ul. Mickiewicza swoją siedzibę ma biuro parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej: posłanki Agnieszki Pomaskiej i senatora Ryszarda Świlskiego, a przy ul. Łaziennej biura polityków Prawa i Sprawiedliwości: europosłanki Anny Fotygi oraz posła Kazimierza Smolińskiego.