Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

budynek Sadowa
Nasz Tczew

Mieszkańcy nowego budynku przy Sadowej mogą się wprowadzać

Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zakończyło budowę budynku mieszkalnego przy ulicy Sadowej. Są w nim 34 mieszkania wybudowane z partycypacją przez wynajmujących. Prezydent Tczewa z prezesem TTBS przekazali lokatorom klucze.

Inwestycja TTBS przy ulicy Sadowej, w okolicy budynku prokuratury, to propozycja dla tych, których nie stać na komercyjny kredyt hipoteczny, ale mogą partycypować w kosztach zadania dofinansowanego przez program rządowy i dzięki temu na korzystnych warunkach wynajmować mieszkanie.

Budowa rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. Ten budynek wielorodzinny to początek nowego niedużego osiedla. W planach TTBS na razie jest wybudowanie trzech nowych budynków, podobnej wielkości. Prezes Arkadiusz Woźniak zauważył, że pomimo kryzysu i zastoju na rynku mieszkaniowym formuła “wynajmu z partycypacją” jest dobrym rozwiązaniem. Wszystkie mieszkania pierwszego budynku na Sadowej znalazły najemców.


Nowy budynek na Sadowej jest czterokondygnacyjny (parter i 3 piętra) dwuklatkowy, bez przeszkód dla osób niepełnosprawnych, umożliwiający wejście bez barier do klatki schodowej. W każdej klatce znajduje się winda. Przed budynkiem znajdują się 44 miejsca parkingowe.

Koszt samych robót budowlanych wraz z infrastrukturą towarzyszącą wyniósł 7,7 mln złotych. Finansowanie tej inwestycji składało się z kilku elementów: blisko 3,5 miliona to środki rządowe z Banku Gospodarstwa Krajowego. 2,5 miliona to środki TTBS, któremu miasto przekazało teren pod zabudowę. Pozostałe środki to partycypacja najemców. W planach jest tu osiedle składające się z minimum trzech bloków. W przyszłości może być ono połączone bezpośrednio nową drogą z ulicą Dworcową.