Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

drogi powiat
Nasz Tczew

Nawierzchnia slurry seal pojawi się w Tczewie

Starostwo sukcesywnie od kilku lat poprawia jakość dróg powiatowych poprzez modernizację nawierzchni metodą slurry seal. W tym roku wyremontownych zostanie dziewięć odcinków dróg o długości blisko 30 kilometrów. Zadanie będzie dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Kolejny rok z rzędu starosta wraz z włodarzami gmin powiatu tczewskiego wspólnie wybierają odcinki dróg powiatowych, które następnie zostaną wyremontowane metodą slurry seal, czyli technologią polegającą na wypełnianiu nierówności, kolein oraz wykonaniu cienkiej nakładki mieszanką mineralno-emulsyjną. W ubiegłym roku tą technologią wyremontowano ponad 40 kilometrów dróg. Niestety nie wszędzie modernizacja się powiodła. Na odcinku drogi powiatowej od Tczewa przez Czatkowy do Koźlin, prawdopodobnie z powodu zbyt niskiej temperatury podczas wykonywania zadania, mieszanka bitumiczna nie wytrzymała trudów długiej i mroźnej zimy. Ten odcinek będzie niebawem poprawiany przez wykonawcę w ramach gwarancji.

W tym roku w pięciu gminach powiatu tczewskiego wyremontowanych metodą slurry seal będzie łącznie blisko 30 kilometrów dróg. Nowością jest remont dwóch odcinków w Tczewie. Starosta Mirosław Augustyn po konsultacji z prezydentem Tczewa Mirosławem Pobłockim zdecydował, że nawierzchnia będzie modernizowana w ciągu ulicy 30 stycznia od ronda Piłsudskiego do wiaduktu nad torami kolejowymi oraz na odcinku ulicy Jana z Kolna wiodącego do przyczółku mostu tczewskiego na Wiśle. W programie Pytania do Starosty Mirosław Augustyn wymienił wybrane do remontu odcinki.

Wartość zadania oszacowana jest na niespełna 4 miliony 600 tysięcy złotych. W 50 procentach będzie ono dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostały koszt czyli po 25 procent pokryty będzie z budżetu Powiatu Tczewskiego oraz budżetu samorządów, na których realizowane będą remonty. Na wszystkie dziewięć odcinków ogłoszony zostanie jeden przetarg. Zadanie będzie realizowane latem i jesienią.