Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

plakat mbp
Nasz Tczew

Sztuka plakatu w MBP na Jagiełły

W Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej na Suchostrzygach otwarto wystawę plakatów Karoliny Podoskiej zatytułowaną „Kaszubskie inspiracje ( i nie tylko… )”.

Karolina Podoska, absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku ze szczególną pasją realizuje się w dziedzinie plakatu. Wyczucie formy i koloru, wrażliwe spojrzenie na otaczającą rzeczywistość a także kreatywność i radość z tworzenia – to cechy jej prac.
W bibliotece przy ulicy jagiełły można zobaczyć plakaty Karoliny, które powstały z inspiracji Kaszubami. Kolejną część wystawy stanowią wybrane plakaty mówiące o tematach współczesnych, kulturze i sztuce. W swoich pracach lubi łączyć różne elementy ekspresji: ręczny rysunek, malarski gest czy fotografię, co powoduje, że każdy nowy projekt jest dla niej twórczą przygodą i wyzwaniem.

Podoska jest obecnie doktorantką ASP, zawodowo zajmuje się grafiką reklamową, marketingiem, jak również projektami artystycznymi różnego typu. Jej plakaty znajdują się w kolekcjach polskich i zagranicznych muzeów – na przykład we Francji, Japoniii czy Meksyku. Była wielokrotnie nagradzana w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich.

Dyrektor MBP Krzysztof Korda podziękował Podoskiej za udostępnienie swoich prac. W krótkim przemówieniu przedstawił dokonania artystki.
Na wernisażu była między innymi młodzież z drugiego LO w Tczewie. Podoska opowiadała o swoich inspiracjach, technikach wykonywania prac, odpowiadała na wiele pytań zadawanych przez oglądających wystawę.