Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

sąd sprzedaż
Nasz Tczew

Nie ma kupców na miejskie nieruchomości

Po przystani nad Wisłą próba sprzedaży kolejnej nieruchomości miejskiej zakończyła się niepowodzeniem. Żaden podmiot nie przystąpił do przetargu na zakup budynku po byłym sądzie rejonowym przy ulicy Kołłątaja. Mirosław Pobłocki w Pytaniach do Prezydenta powiedział, że na razie nie będzie obniżał ceny obiektu.

To nie jest dobry sezon na sprzedaż nieruchomości miejskich. W marcu tego roku władze Tczewa czwarty raz próbowały sprzedać Przystań nad Wisłą. Obniżono cenę do 1,5 miliona złotych. Było niewielkie zainteresowanie, ale ostatecznie do przetargu nikt nie przystąpił.

31 sierpnia – to termin jaki wyznaczono na sprzedaż byłego sądu rejonowego wraz z parkingiem. Obiekt mieszczący się przy ulicy Kołłątaja 6 w Tczewie miasto przejęło od skarbu państwa przekazując w zamian działkę przy alei Zwycięstwa, na której wybudowano za ponad 36 milionów złotych nowoczesny gmach sądu rejonowego
Budynek przy ulicy Kołłątaja ma powierzchnię blisko 1,5 tysiąca metrów kwadratowych, na działce o wielkości ponad 2 tys metrów kwadratowych. Jest parking wewnętrzny, przy ulicy przed gmachem sa miejsca parkingowe dla klientów. Obiekt jest specyficzny, może być biurowcem, może pełnić funkcje administracyjne, gospodarcze a także edukacyjne.

Jest to obiekt użytkowany do połowy 2020 roku, ale został wybudowany w latach siedemdziesiątych. Cenę wywoławczą określono na 4 miliony 800 tysięcy złotych. Zakupem sądu było zainteresowanych kilka instytucji czy firm, na przykład gmina wiejska Tczew, jednak wójt wycofał się z pomysłu przeniesienia urzędu z ulicy Lecha na Kołłątaja.

Ostatecznie do przetargu nie przystąpił żaden podmiot. Zapytaliśmy prezydenta Mirosława Pobłockiego co dalej, czy przetarg będzie powtórzony?