Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

łóżka szpital
Nasz Tczew

Nowe łóżka dla rodziców dzieci hospitalizowanych w tczewskim szpitalu

Łóżka dla rodziców hospitalizowanych dzieci przekazała spółce Szpitale Tczewskie fundacja Ronalda Mcdonalda. Dzięki temu na tczewskim oddziale pediatrycznym przy każdym dziecku opiekun znajdzie miejsce do odpoczynku i spania.

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała spółce szpitale tczewskie siedem łóżek, które w ciągu dnia pełnią rolę foteli. Darowiznę sfinansował Michał Byczy, franczyzobiorca McDonald’s Polska.
W sumie fundacja przekazała już 1564 łóżka dla rodziców do 107 szpitali w całej Polsce.

Trudno w to uwierzyć, ale kiedyś rodzice nie mogli nocować z dziećmi na oddziale pediatrycznym. Jeszcze w 2019 roku rodzice za nocowanie na szpitalnym łóżku musieli płacić. Zmieniono prawo w tym zakresie, ale też podejście do rodziców w szpitalach również jest zupełnie inne niż przed laty.

Obecnie dbałość o komfort najmłodszych oznacza także wypoczętych, skłonnych do pomocy rodziców, o czym powiedziała nam doktor Katarzyna Skierska-Gajdus, pełniąca obowiązki ordynatora oddziału dziecięcego tczewskiego szpitala. Rodzice mają oddziaływać pozytywnie swoją bliskością i opieką. Mogą dbać o to, by dziecko przyjmowało płyny, jedzenie, lekarstwa, przeprowadzać inhalacje.