Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

debata katolik
Nasz Tczew

Pokazowa debata oksfordzka w katolickim liceum

Jednym z wydarzeń zorganizowanych w ramach jubileuszu 25-lecia Zespołu Szkół Katolickich była pokazowa debata oksfordzka pod hasłem “Święta Jadwiga królowa – patronka szkoły i Tczewa”. Uczestniczyły w niej: drużyna gospodarzy, czyli Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie oraz reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

Aula liceum katolickiego była wypełniona gośćmi, głównie młodzieżą, ale byli równiez przedstawiciele lokalnych władz z prezydentem Tczewa na czele. Zapytaliśmy kto wziął udział w debacie i jaką tezę wybrano na pojedynek czołowych drużyn debatanckich w naszym regionie.

W roku jubileuszu klub debatancki tczewskiego liceum katolickiego odnosił duże sukcesy. Zaczęło się od awansu na Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu, a tam drużyna, której opiekunką jest Kamila Wojciechowska dotarła do półfinału. ostatecznie zajęła czwarte miejsce, co było dużym sukcesem. W rozgrywkach debatanckich na poziomie wojewódzkim były nawet zwycięstwa – na przykład w Trójmiejskiej Lidze Debat.

Wicedyrektor szkoły Krzysztof Zieliński jest dumny z sukcesów uczniów katolika. Podkreślił, że debaty oksfordzkie bardzo rozwijają młodzież, poszerzają ich wiedzę na różne tematy.