Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Order rzeki Wisły przypłynął do muzeum
Nasz Tczew

Order rzeki Wisły przypłynął do muzeum

Muzeum Wisły otworzyło nową wystawę czasową związaną z łodziami i szkutnictwem. Wernisaż był poprzedzony finałem kilkusetkilometrowego flisu po Wiśle, w ramach którego do muzeum przetransportowano Order Kawalera Rzeki Wisły przyznany rok temu nieżyjącemu już szkutnikowi Tomaszowi Szczęsnemu.

Zanim w miniony czwartek Muzeum Wisły otworzyło nową wystawę, niezwykłe wydarzenie miało miejsce bezpośrednio nad Wisłą. Do Tczewa przypłynęli flisacy kończąc w ten sposób 650-kilometrowy Flis V Orderu Rzeki Wisły Sandomierz-Tczew. Na pokładzie łodzi nieszawskiej przetransportowano order przyznany Tomaszowi Szczęsnemu.

Po dopłynięciu łodzi do Tczewa pomysłodawca flisu przekazał order pracownikom Narodowego Muzeum Morskiego, którego filią jest Muzeum Wisły.

Po zakończeniu flisu order Tomasza Szczęsnego trafił na zupełnie nową wystawę pt. „Człowiek i rzeka. Łodzie i szkutnicy” autorstwa Jagody Klim i Ewy Sidor. W wernisażu uczestniczył m.in. dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego, poseł Kazimierz Smoliński, wiceburmistrz Sandomierza oraz prezydent Sopotu. Wystawa będzie czynna do 16 czerwca przyszłego roku.