Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Po interwencji powstał nowy chodnik
Nasz Tczew

Po interwencji powstał nowy chodnik

Sukcesem zakończyła się nasza wiosenna interwencja w sprawie zniszczonego chodnika przebiegającego koło budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mieszkańcy pobliskiej kamienicy od wielu lat prosili ratusz o zadbanie o ten zapomniany fragment ulicy 1 Maja. W wyniku tegorocznych oszczędności udało się spełnić ich prośbę i całkowicie wymienić zniszczone płytki chodnikowe.

Na początku czerwca mieszkanki kamienicy znajdującej się tuż obok budynku MOPS-u poprosiły nas o interwencję. Od sześciu lat nie mogły przekonać ratusza do wyremontowania zniszczonego chodnika wzdłuż fragmentu ul. 1 Maja, który niegdyś prowadził do dawnego dworca kolejowego. Przypomnijmy wypowiedź sprzed kilku miesięcy.

W czerwcu usłyszeliśmy od dyrektora Zakładu Usług Komunalnych, że generalny remont chodnika przy MOPS-ie jest na liście priorytetowej, ale zostanie wykonany najszybciej w przyszłym roku. Okazało się jednak, że podobnie jak w przypadku montażu toalety publicznej na bulwarze, oczekiwaną przez mieszkańców inwestycję udało się przyspieszyć i wykonać jeszcze w tym roku. Koszt zadania wyniósł 60 tysięcy zł. Dyrektor MOPS-u jest wdzięczna miastu za remont chodnika.