Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Undergramy i Kult
Nasz Tczew

Przegląd Undergramy i koncert KULTu

Shuttup wygrał Undergramy. Kultowy wieczór w amfiteatrze.

Piąty przegląd Amatorskich Zespołów Alternatywnych UnderGramy wygrał zespół Shuttup z Warszawy. Rockowy dzień w amfiteatrze zwieńczył wieczorny koncert zespołu Kult.

W sobotę w amfiteatrze miejskim im. Grzegorza Ciechowskiego odbyła się piąta edycja Przeglądu Amatorskich Zespołów Alternatywnych „UnderGramy”. Do konkursu organizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki, zgłosiło się blisko 80 muzycznych formacji z całej Polski, ale do finału zakwalifikowano tylko 6 zespołów. Ostatecznie na scenie pojawiło się pięć kapel – reprezentowały różnorodne odmiany, odcienie rocka czy muzyki alternatywnej.

Nagrodę Grand Prix otrzymał zespół Shuttup, warszawska formacja wygrała również nagrodę specjalną – trzydniowa sesje nagraniowa w gdańskim studiu Velur. Nagrodę za innowacyjny styl otrzymała grupa De Indigo z Kalisza. Jury wyróżniło także zespół Animators z Sosnowca. Ponadto na scenie w amfiteatrze Ciechowskiego wystąpili: Psy Pustyni z Tczewa, oraz WEARTISTS , w którego składzie byli Polacy i Białorusini.

Zwieńczeniem Undergramy był koncert gwiazdy uświetniającej przegląd. W tym roku był to Kult. Od pierwszego utworu do samego końca przez dwie i pół godziny amfiteatr żył muzyką, tą starszą sprzed blisko 30 lat i tą nowszą, z ostatnich albumów Kultu. Takie utwory jak „Polska”, „Do Ani” czy zagrana na bis „Krew Boga” publiczność w całości śpiewała razem z Kazikiem Staszewskim i jego zespołem.