Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

konstrukcja nośna
Nasz Tczew

Przygotowują konstrukcję nowego wiaduktu

Zakończyły się procedury odbiorowe przebudowy ulicy Stoczniowców na osiedlu Staszica. Inna miejska inwestycja – wymiana wiaduktu nad torami blisko dworca PKP – wkracza w etap posadowienia konstrukcji nośnej, której część pojawiła się przy ulicy Kolejowej.


Blisko miesiąc temu zakończyły się prace przy przebudowie drugiego etapu ulicy Stoczniowców na osiedlu Staszica. Niedawno zakończyły się również ostatnie procedury odbiorowe. Inwestycja, oprócz nowej nawierzchni, objęła budowę sieci kanalizacyjnej, wodociągowej, sanitarnej oraz budowę nowego oświetlenia drogowego i kanału technologicznego.
Z ramienia Gminy Miejskiej Tczew inwestycję prowadził Zakład Usług Komunalnych.


Dyrektor ZUK-u Przemysław Boleski poinformował nas także o działaniach wykonawcy przy przebudowie wiaduktu nad torami blisko dworca PKP. To zadanie za ponad 21 milionów złotych od ponad roku realizuje firma Strabag.

Przypomnijmy, że przebudowa miała zakończyć się jeszcze w tym roku, ale w związku z problemami na rynku stali wykonawca wydłużył zadanie o blisko pół roku. Firma Strabag w porozumieniu z ZUK-iem zmieniła też technologię konstrukcji nośnej, zaproponowała lżejszą o blisko 100 ton.