Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Punkt szczepień w nowej lokalizacji
Nasz Tczew

Punkt szczepień w nowej lokalizacji

W środę 1 grudnia zmieniła się lokalizacja punktu masowych szczepień w Tczewie. Zamiast do hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 8 pacjenci przychodzą obecnie do budynku dawnego domu dziecka przy ul. Wojska Polskiego.

Zgodnie z zapowiedzią w minioną środę Szpitale Tczewskie otworzyły nową lokalizację punktu masowych szczepień, która zastąpiła halę sportową przy ósemce. Punkt obecnie jest czynny w budynku dawnego domu dziecka przy ul. Wojska Polskiego, za który odpowiada podlegające starostwu Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Tczewie.

W budynku dawnego domu dziecka pacjenci otrzymują głównie szczepionkę firmy Pfizer. Przy okazji spytaliśmy prezesa o aktualną sytuację Szpitali Tczewskich, których kilka oddziałów zostało w ostatnich tygodniach przekształconych w COVID-owe.

Od początku epidemii w powiecie tczewskim na COVID-19 zachorowało niemal 12 tysięcy osób, z czego 440 w ostatnim tygodniu. Dokładnie 282 mieszkańców z tego powodu zmarło, w tym 11 w ciągu ostatnich 7 dni. Jeśli chodzi o poziom zaszczepienia – 57% mieszkańców Tczewa otrzymało pełną dawkę, z kolei w przypadku mieszkańców powiatu tczewskiego jest to 51%.