Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Co tczewianie sądzą o uchodźcach
Nasz Tczew

Co tczewianie sądzą o uchodźcach?

W listopadzie tczewska Spółdzielnia Socjalna „Heca” przekazała rzeczy niezbędne do udzielenia pomocy humanitarnej uchodźcom, którzy przebywają na granicy polsko-białoruskiej. Sprawdziliśmy, co mieszkańcy Tczewa myślą o sytuacji wywołanej działalnością reżimu białoruskiego prezydenta Łukaszenki.

Przypomnijmy, że Grupa Granica przygotowuje pakiety ratunkowe, które są rozkładane w lasach w pobliżu Białorusi. W minionych tygodniach Spółdzielnia Socjalna „Heca” zorganizowała w Tczewie zbiórkę rzeczy potrzebnych uchodźcom. Były to m.in. ciepłe ubrania czy środki czystości, które dotarły już do potrzebujących. Organizatorka zbiórki opowiedziała o kulisach podczas audycji „Opinie w Radiu Tczew”.

Z rozmów, jakie przeprowadziliśmy z mieszkańcami wynika, że tczewianie są krytycznie nastawieni wobec uchodźców, którzy zostali sprowadzeni przez białoruski reżim. Mimo że mieszkańcy sprzeciwiają się wpuszczaniu do Polski nielegalnych imigrantów, wiele osób pozytywnie ocenia pomoc humanitarną.

Organizatorka zbiórki przypomina, dlaczego pomoc humanitarna udzielana migrantom to obowiązek każdego z nas. Spółdzielnia Socjalna „Heca” prawdopodobnie w najbliższym czasie będzie organizować kolejne zbiórki dla uchodźców. Po szczegóły odsyłamy na fanpage na Facebooku.