Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

centrum konserwacji
Nasz Tczew

Rośnie Centrum Konserwacji Wraków Statków

Trwa budowa Centrum Konserwacji Wraków Statków.

Trwa budowa Centrum Konserwacji Wraków Statków. Placówka Narodowego Muzeum Morskiego ma być otwarta dokładnie za rok.

Projekt Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku o nazwie „Centrum Konserwacji Wraków Statków wraz z Magazynem Studyjnym” to inwestycja realizowana w Tczewie już od ponad pół roku. Nowoczesną pracownię z halą ekspozycyjną przy ulicy Paderewskiego, w sąsiedztwie Fabryki Sztuk, buduje firma Skanska. Placówka powstanie kosztem 22 milionów złotych, większość tej kwoty to wkład fundacji norweskiej. W listopadzie odbyła się uroczystość położenia kamienia węgielnego w fundamentach obiektu.

Centrum konserwacji wraz z magazynem studyjnym ma być miejscem, w którym remontowane będą i pokazywane zarazem większe elementy wraków wyławiane z wody. Tu eksponowane będą również zabytkowe jednostki, będą także mniejsze muzealia. Ma być to miejsce zarówno dla pasjonatów, znawców tematu jak i dla dzieci, młodzieży oraz całych rodzin. W projekt wpisane są elementy wykorzystujące nowoczesne technologie, pozwalające na przeprowadzanie ciekawych lekcji edukacyjnych. Budowa samego obiektu to jedno, druga sprawa to wyposażenie wnętrz i adaptacja budynku, nad czym już od wielu miesięcy pracują specjaliści z Narodowego Muzeum Morskiego.

Przed wykonawcami, jak i pracownikami muzeum morskiego, mnóstwo pracy, ale dotrzymanie terminu zakończenia inwestycji i otwarcia centrum konserwacji nie jest zagrożony.