Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

nasi w tak dla Polski
Nasz Tczew

Starosta i burmistrz Pelplina w opozycji do rządu

Starosta tczewski Mirosław Augustyn i burmistrz Pelplina Mirosław Chyła są członkami Ruchu Samorządowego TAK dla Polski. Byli oni w komitecie założycielskim ugrupowania, które w najbliższych wyborach do sejmu i senatu ma znaleźć się na wspólnej liście z Koalicją Obywatelską.


31 sierpnia 2020 roku w Gdańsku został założony ruch samorządowy o nazwie Tak dla Polski. Przewodniczącym zarządu został prezydent Sopotu Jacek Karnowski. W komitecie założycielskim znaleźli się samorządowcy z naszego regionu – starosta tczewski Mirosław Augustyn i burmistrz Pelplina Mirosław Chyła. Założenie stowarzyszenia miało być wyrazem opozycji do działań rządu zjednoczonej prawicy, które, zdaniem członków ruchu, ograniczają funkcjonowanie i możliwości rozwoju samorządów. Do ruchu Tak dla Polski z miesiąca na miesiąc dołączali kolejni samorządowcy z gmin, miast, województw.

W skład zarządu i rady politycznej weszli bardzo znani włodarze dużych aglomeracji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, także prezydenci Wrocławia, Poznania, Łodzi i innych.
Spotykają się, organizują wspólne konferencje, podczas których powstaje program działań w wielu dziedzinach ważnych dla samorządów, a zaniedbanych przez władze centralne. Tak dla Polski to krytyczny i opozycyjny głos w kierunku władz centralnych zmniejszającej, zdaniem ruchu, dochody i uprawnienia samorządów.

Media ogólnopolskie niedawno podały informację o wspólnym starcie w najbliższych wyborach do sejmu i senatu ruchu Tak dla Polski i Koalicji Obywatelskiej. Na listach każdego okręgu ma się znaleźć miejsce dla trzech kandydatów ze stowarzyszenia samorządowców. O start w wyborach ruchu Tak dla Polski zapytaliśmy starostę.