Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

z okazji stulecia Niepodległości uczniowie dwunastki wystąpili w przedstawieniu patriotycznym
Nasz Tczew

Uczniowie dwunastki o Niepodległej

W szkole podstawowej nr 12 odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości, połączone z wręczeniem dzieciom nagród za udział w konkursach patriotycznych. Uczniowie wystąpili też w widowisku teatralnym z okazji stulecia Niepodległości.

Czciliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Po 123 latach niewoli Polska stała się wolna i niepodległa. Z tej okazji w szkole podstawowej nr 12 odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli zaproszeni goście a wśród nich prezydent Tczewa. Stulecie niepodległości było okazją do organizowania przez dwunastkę okolicznościowych konkursów. Uczniowie rywalizując mogli wykazać się nie tylko wiedzą historyczną. Ideą konkursów było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz szacunek do symboli narodowych naszego kraju.

W szkole odbyły się trzy inscenizacje nawiązujące do historii Polski lat 1914-1918. Okresu zabiegów dyplomatycznych i działań militarnych polskich w czasie trwania I wojny światowej, którego zwieńczeniem było odbudowanie niepodległego państwa polskiego w 1918 roku, związane z upadkiem wszystkich trzech mocarstw zaborczych. Rys historyczny przytoczył uczestnikom historyk, radny miejski Kazimierz Ickiewicz.