Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Wakacyjne spotkania z prezydentem Brządkowskim
Nasz Tczew

Wakacyjne spotkania z prezydentem Brządkowskim

Prezydent Łukasz Brządkowski wychodzi z nową inicjatywą. Co wtorek w wakacje będzie organizował popołudniowe spotkania z mieszkańcami na terenie poszczególnych osiedli. Nowy włodarz liczy na możliwość swobodnej rozmowy w plenerze, na spacer w mniej lub bardziej licznym gronie, czy na wskazanie miejsc, które budzą zainteresowanie lub niepokój mieszkańców.

Jest bardzo wiele spraw, które mieszkańcy chcieliby przekazać prezydentowi miasta – swoje uwagi, opinie, czasami skargi, jednak nie zawsze jest to możliwe w godzinach pracy Urzędu Miejskiego. Z tego powodu prezydent Łukasz Brządkowski wychodzi z nową propozycją rozmów „w terenie”. Nie chodzi o spotkania sformalizowane, a o możliwość swobodnej rozmowy w plenerze w trakcie spaceru.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek 9 lipca o godz. 17 na Górkach. Tydzień później prezydent Brządkowski spotka się z mieszkańcami osiedla Staszica, a następnie Bajkowego-Piotrowa, Czyżykowa, Suchostrzyg, Starego Miasta, Nowego Miasta i w ostatni wtorek sierpnia z mieszkańcami Zatorza. Prócz spotkań w plenerze wciąż istnieje możliwość spotkania się z prezydentem w Urzędzie Miejskim.

Zastępczyni prezydenta do spraw społecznych Joanna Grabowska przyjmuje interesantów, w tym w sprawach skarg i wniosków, również w każdy czwartek od godziny 15, z kolei zastępca prezydenta do spraw gospodarczych Andrzej Gockowski spotyka się z mieszkańcami w każdy poniedziałek od godziny 14.