Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Pod narodowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy otwarta został wystawa malarska „Niepodległa suwerenna”
Nasz Tczew

Wystawa 26 spojrzeń na Polskę

W Fabryce Sztuk otwarta została wystawa malarska: „Niepodległa suwerenna” w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Złożyły się na nią prace dwudziestu sześciu artystów i ich spojrzeń na Polskę – jej historię, tradycję i współczesność.

W Fabryce Sztuk możemy podziwiać prace wielu autorów różnych dziedzin obejmujących wizualną twórczość artystyczną. Sztuka ta przez wielkie „S” pojawiła się tym razem na wystawie „Niepodległa suwerenna” w miniony piątek w Fabryce Sztuk, gdzie kilkudziesięciu uznanych polskich i światowych artystów zaprezentowało tyleż spojrzeń na historię Polski – kierując się wspólnym celem: uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Została ona objęta narodowym patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Otwarcie wystawy nastąpiło w obecności przedstawicieli władz państwowych, wojewódzkich, samorządowych Tczewa i powiatu, duchowieństwa, artystów oraz zaproszonych gości. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć w jednym miejscu kilkadziesiąt prac uznanych malarzy, reprezentujących różne nurty sztuki współczesnej.  Zapytaliśmy Jarosława Kukowskiego, artystę malarza, współorganizatora wystawy „Niepodległa suwerenna” zapytaliśmy o jej zorganizowanie. Dodał też, prezydent RP objął wystawę swym patronatem.

Miłym akcentem podczas wystawy było wręczenie na ręce Alicji Gajewskiej, dyrektor Fabryki Sztuk medalu przez Stefana Kukowskiego, Wielkiego Kanclerza Kapituły Medalu 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

A tą wyjątkową wystawę można oglądać do 13 października – poinformowała Alicja Gajewska.

Dotychczas poza Tczewem wystawa gościła w Białymstoku, Kołobrzegu, Włocławku. A pojawi się też w Jeleniej Górze, Tomaszowie Mazowieckim, Warszawie i za granicą kraju – dodał Jarosław Kukowski.