Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Czy będą nowe parkingi na Starówce?

Są koncepcje dwóch dużych parkingów na Starym Mieście.

Władze Tczewa starają się poprawić dostępność Starego Miasta tworząc nowe miejsca parkingowe. Są już koncepcje budowy dwóch nowych dużych parkingów, ale realizacja musi być rozłożona w czasie, bowiem wysokie są koszty.

Istnieje koncepcja przygotowana dla urzędu miasta koncepcja zmiany organizacji ruchu na Starym Mieście. Zgodnie z jej założeniami można będzie przez starówkę przejechać w sposób bardziej płynny, a z drugiej strony samochody stojące mają być wyprowadzone z wąskich ulic i placów na obrzeża i parkingi. Najważniejsze będą dwie inwestycje – parking przy ulicy Ściegiennego obok Centrum kultury i Sztuki oraz duży parking obok urzędu miasta między ulicami Lecha i obrońców Westerplatte.

W ciągu dnia znalezienie miejsca na parkingu przy obr. Westerplatte graniczy z cudem. W dużym kłopocie są często również petenci czy pracownicy urzędu miejskiego. Przy ratuszu jest wolny plac po wyburzonym parterowym budynku.

Co z parkingiem przy ulicy Ściegiennego? Zarzucono pomysł budowy dwupoziomowego, ale koncepcja zakłada budowę placu dla blisko 90 aut z możliwością wjazdu od strony kard. Wyszyńskiego jak i ulicy Sambora.

Problem z parkingami i ich optymalnym wykorzystaniem leży również w mentalności tczewskich kierowców, w tym mieszkańców starówki i osób tu pracujących, którzy uważają, ze samochód musi być pozostawiony jak najbliżej, najlepiej kilka metrów od miejsca do którego przyjechali.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Programy informacyjne TV TeTka

  Przegląd Tygodnia - najważniejsze wydarzenia tygodnia, wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 - Noc Bibliotek 2017

  Relacja z wydarzeń zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie w ramach trzeciej edycji Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2017. Spotkania z autorami książek, muzyczne występy, wystawy i czytanie reżyserowane "Sztuki kochania" Owidiusza

 • 18:00 - Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja mszy świętej z Fary z godz. 9:30 (8 grudnia 2019)

 • 19:00 - Programy informacyjne TV TeTka

  Przegląd Tygodnia - najważniejsze wydarzenia tygodnia, wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (3 grudnia 2019)

 • 19:40 - Nie ma mowy! Odcinek 26

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (06 grudnia 2019)

 • 19:45 - Temat Tygodnia. Rezolucja w sprawie mostu

  Rozmowa na temat rezolucji w sprawie mostu tczewskiego oraz o decyzji konserwatora zabytków wstrzymującej prace przy przebudowie tego obiektu. Gośćmi redaktora Krzysztofa Repińskiego są radni powiatu: Gabriela Makać (Porozumienie na Plus), Barbara Kamińska (Prawo i Sprawiedliwość) i przewodniczący rady Marek Modrzejewski (Platforma Obywatelska) (4 grudnia 2019 r.)

 • 20:35 - Utalentowane gzuby i knapy z Kociewia

  Koncert w ramach XII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego według pomysłu Agaty Sowy i Jolanty Jank. Na scenie CKiS występują tczewscy muzycy i wokalistki oraz utalentowane dzieci z przedszkola nr 8, młodzi recytatorzy, uczestnicy sekcji wokalnej CKiS, grupa tańczących rodziców przedszkolaków z ósemki i inni (19 listopada 2019)

 • 22:00 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM