Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Andrzej Gockowski nowym wiceprezydentem
Nasz Tczew

Andrzej Gockowski nowym wiceprezydentem

Nowy prezydent Łukasz Brządkowski powołał dwóch wiceprezydentów. Zaprezentowaną już w czasie kampanii wyborczej Joannę Grabowską mianował zastępczynią do spraw społecznych, a Andrzeja Gockowskiego zastępcą do spraw gospodarczych. Już wkrótce zmierzy się on z takimi wyzwaniami jak rewitalizacja Parku Miejskiego czy budowa nowego basenu i modernizacja istniejącego.

Andrzej Gockowski zastąpił Adama Burczyka w fotelu wiceprezydenta do spraw gospodarczych. Tematy związane z przetargami, czy inwestycjami nie będą dla niego nowe, dlatego nowy prezydent Tczewa Łukasz Brządkowski właśnie jemu zaproponował rolę swojego zastępcy. Andrzej Gockowski to były wieloletni pracownik, a także były naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta Tczewa. W ostatnich latach kierował Referatem Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Gminy Pelplin.

Podczas audycji w Radiu Tczew spytaliśmy nowego wiceprezydenta o wykształcenie, a także o to, przy jakiej największej inwestycji pracował, gdy był urzędnikiem w Wydziale Rozwoju Miasta. Spytaliśmy wiceprezydenta, jakie wyzwania stoją przed nim w najbliższych tygodniach i miesiącach. O najważniejsze zadania w pierwszych tygodniach spytaliśmy także nowego prezydenta.

Przypomnijmy, że drugim wiceprezydentem została była dyrektor Centrum Kultury i Sztuki Joanna Grabowska, która zajmie się tematami związanymi z kulturą, sportem, oświatą czy pomocą społeczną.