Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

baza pzd
Nasz Tczew

Starostwo chce sprzedać autobusową bazę

Zarząd Powiatu zdecydował o wystawieniu na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Armii Krajowej w Tczewie. Kiedyś była tu baza Powiatowego Zarządu Dróg, a od kilku lat dzierżawi tę działkę firma Przewozy Autobusowe Gryf, czyli miejski przewoźnik. Mirosław Augustyn w programie „Pytania do Starosty” potwierdził, że pieniądze uzyskane ze sprzedaży mają być wykorzystane do regulacji płac pracowników starostwa i jednostek powiatowych.

Nieruchomość liczy nieco ponad pół hektara. Od blisko pięciu lat jest bazą dla 30 autobusów tczewskiej komunikacji miejskiej, czyli firmy PA Gryf. Ważnym elementem bazy jest budynek, będący halą warsztatową i magazynową. Gryf dzierżawi nieruchomość od starostwa powiatowego.

Zarząd powiatu kilka lat temu próbował sprzedać działkę po byłym Powiatowym Zarządzie Dróg, ale nie było chętnych, między innymi ze względu na zapisy w planie zagospodarowania przestrzennego miasta. Procedura zmian zapisów została rozpoczęta, a usytuowanie działki powinno zainteresować branżę deweloperską. Przeszkodą w znalezieniu nabywcy może być cena, czyli niespełna 5 milionów złotych.

PA Gryf ma umowę dzierżawy od starostwa do końca 2025 roku, którą można z okresem wypowiedzenia rozwiązać. Za dzierżawę płaci blisko 20 tysięcy złotych miesięcznie. Zapytaliśmy przedstawiciela firmy PA Gryf czy nie są zaskoczeni i zaniepokojeni decyzją zarządu powiatu o sprzedaży nieruchomości i czy zastanawiają się nad jej zakupem.