Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Najmłodsi zmierzyli się z grami retro
Nasz Tczew

Najmłodsi zmierzyli się z grami retro

W trakcie mijających ferii najmłodsi tczewianie mogli skorzystać z wielu atrakcji. Jedną z nich był pokaz gier retro na dawnych komputerach udostępnionych przez Pomorskie Muzeum Motoryzacji i Techniki.

Gry wideo starzeją się o wiele szybciej niż np. filmy czy seriale. Tytuły sprzed 20 czy 30 lat mogą wydać się najmłodszym graczom archaiczne i nieprzystępne, ale to tylko pozory. W czasie ferii najmłodsi tczewianie mogli przekonać się, że dawne, pikselowate gry są często bardziej grywalne niż te współczesne. Fenomen długiej żywotności gier retro wyjaśnia wykładowca Tczewskiej Szkółki Programowania dla Dzieci i Młodzieży, która zorganizowała pokaz sprzętu wypożyczonego z Pomorskiego Muzeum Motoryzacji i Techniki.

Na dawnych komputerach gracze mogli zobaczyć kultowe gry z lat 80-tych i 90-tych, takie jak Giana Sisters, Mario Bros czy River Raid.

Wszystkim miłośnikom gier wideo, zarówno tych najnowszych jak i retro, przypominamy, że w każdy poniedziałek w Telewizji Tetka tuż po bloku programów informacyjnych emitujemy program Graminator.